IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Tutorial: Milk

Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Xerxes
Admin
Xerxes

Liczba postów : 81
Data dołączenia : 02/04/2018
Wiek : 19
Skąd : Bydgoszcz

PisanieTemat: Tutorial: Milk   Czw Sty 10, 2019 10:16 pm

Witamy w zindywidualizowanym tutorialu PPER. Podczas tej symulacji zostaniesz zapoznana z najważniejszymi faktami dotyczącymi regionu Nakatsukuni oraz przetestowana w celu dopasowania wyposażenia oraz partnera do podróży po tym nieznanym i pełnym tajemnic regionie. Podczas symulacji zostanie Ci przyporządkowany holograficzny przewodnik, któremu możesz zadawać pytania. Celem tego tutorialu jest sprecyzowanie Twoich predyspozycji oraz dopasowanie do odpowiedniego typu partnera. Zacznijmy od rozmowy z Profesor Furui. Znajdujesz się obecnie u podnóża wzgórza, na którym mieszka. Udaj się na górę i porozmawiaj z nią, aby uzyskać kolejne wytyczne. Twoim holoprzewodnikiem będzie Yoshino.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://sntpbf.forumpolish.com
Milk

Milk

Liczba postów : 9
Data dołączenia : 10/01/2019

PisanieTemat: Re: Tutorial: Milk   Pon Sty 14, 2019 1:47 am

- Niesamowite! – To pierwsze, co wydarło jej się z ust, kiedy jej oczom ukazał się jej własny holograficzny przewodnik. Sinnoh, jej rodzinny region, nigdy szczególnie nie odbiegał poziomem technologii od swoich sąsiadów, ale takie cuda jeszcze nie są tam wystarczająco popularne, by Vanilla mogła wcześniej się z nimi zapoznać.
- Mogę cię dotknąć? – Zapytała w drodze na górę, bo oczywiście udała się w wyznaczonym kierunku od razu.
- Jesteś realną osobą? – Kontynuowała swoją fascynację, zasypując go kolejnymi, nieszczególnie istotnymi w tej przygodzie pytaniami. – A może tylko zostałeś stworzony na podstawie kogoś istniejącego? Wyglądasz jak idol! Jak to w ogóle działa?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Xerxes
Admin
Xerxes

Liczba postów : 81
Data dołączenia : 02/04/2018
Wiek : 19
Skąd : Bydgoszcz

PisanieTemat: Re: Tutorial: Milk   Pon Sty 14, 2019 2:02 am

Yoshino trochę skrępowany odpowiedział-Jestem realną postacią, jednak ta postać jest tylko holograficznym odwzorowaniem mojej postaci. Nie możesz mnie dotknąć, bo jest ono zbudowane z iluzji świetlnej- wyjaśnił po czym zaprowadził Cię na górę wprost pod domek profesor Furui. Była to przemiła chatka, którą z dziwnych przyczyn oplotła mgła. Jednak wnętrze było dość pospolite. Kilka regałów, stolik i fotel. Biurko i krzesło, komputer. Sterty papierów i stygnąca kawa. A w tym wszystkim młodo wyglądając profesor Furui. Widać, że była w trakcie szukania jakiejś książki. Tymczasem Yoshino wydawał się być zaskoczony tym, że podjęłaś z nim rozmowę.-Nie na co dzień holoprzewodnik ma z kim pogadać. Zwykle latamy bez celu i pilnujemy żeby ludzie się nie pozabijali.-wyjaśnił chłopak.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://sntpbf.forumpolish.com
Milk

Milk

Liczba postów : 9
Data dołączenia : 10/01/2019

PisanieTemat: Re: Tutorial: Milk   Pon Sty 14, 2019 2:26 am

- Niesamowite! – Użyła po raz drugi w tej rozmowie, a warto zauważyć, że niewiele rzeczy jest w stanie doprowadzić ją do takiej reakcji.
A może jest?
W każdym razie Yoshino musiał znosić jej spojrzenie przez większość drogi. Odrywała wzrok na krótkie momenty, kiedy na przykład się o coś potknęła. W międzyczasie walczyła ze sobą, by nie dotknąć świetlnej iluzji, by przekonać się o prawdziwości tego określenia osobiście. Na szczęście nie zdążyła i dotarła do celu szybciej, niż się tego spodziewała.
- Zawsze jest tu taka mgła? – Zapytała zaciekawiona, rozglądając się jeszcze po okolicy, zanim przekroczyła próg laboratorium.
- Dzień dobry, profesor Furui. – Przywitała się, kiedy tylko zlokalizowała w pomieszczeniu zapowiedzianą wcześniej kobietę.
- Naprawdę? To trochę przykre. – Przyznała i zaraz potem uśmiechnęła się delikatnie, jakby chciała mu dodać otuchy. – Hej, wydaje mi się, że to bardzo ważne zadanie! Jesteście jak tacy super bohaterzy, ale nie nosicie peleryny lub bielizny na spodniach. – Zerknęła nieco w dół, żeby utwierdzić się w tym przekonaniu. Yoshino nie nosił – doskonale!
- Nie masz innego zajęcia, poza byciem holo? No wiesz... Musisz coś robić po godzinach, prawda?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Xerxes
Admin
Xerxes

Liczba postów : 81
Data dołączenia : 02/04/2018
Wiek : 19
Skąd : Bydgoszcz

PisanieTemat: Re: Tutorial: Milk   Pon Sty 14, 2019 2:43 am

Yoshino wciągnął się w rozmowę.-W zasadzie tak. Ta mgła jest częścią wyzwania, które Ciebie czeka. Uważaj, żeby nie zasłoniła Ci widoku.- tymczasem profesor Furui zauważyła waszą relację.-No proszę! Ktoś jednak docenia mój wynalazek! Miło mi Cię poznać. Proszę usiądź!-powiedziała z uśmiechem i przywitała Cię w swoim "gabinecie". Yoshino podziękował za miłe słowa. Profesor podsunęła Ci formularz, a Yoshino odpowiedział-Po godzinach eksploruję, tak jak Ty niedługo! Formularz natomiast wyglądał o tak:

Cytat :
1. Wyobraź sobie, że w ramach wygranej w loterii możesz wybrać jedną z poniższych nagród. Która najbardziej do Ciebie przemawia?
(1000$, najrzadszy owoc na świecie, ekskluzywne urządzenie wielofunkcyjne z odległego regionu, bilet na rejs dookoła świata dla całej rodziny, puchar z napisem „zwycięzca”)
2. Która z poniższych cech najbardziej opisuje Twój stosunek do [nowego ustroju/działalności organizacji]?
(gniew, obojętność, smutek, radość)
3. Idziesz ulicą, gdy nagle widzisz nastolatka znęcającego się nad psem. Co robisz?
(pomagasz psu; pomagasz nastolatkowi; zachowujesz bierność; szukasz pomocy; idziesz dalej)
4. Wyobraź sobie, że zgubiłeś się w tłumie i dookoła widzisz mnóstwo budynków, których wcześniej nie widziałeś, a nie znasz nikogo z ludzi dookoła. Nie jesteś w stanie zlokalizować drogi do miejsca, do którego dążyłeś. W który z poniższych sposobów określiłbyś najlepiej swoją reakcję:
(Pytam ludzi w tłumie o drogę; Próbuję samodzielnie dotrzeć do celu, o własnych siłach; Zawracam i ruszam do celu od nowa tak, by się nie zgubić; Zmiana celu)
5.  Eksploracja nowego terenu jakim jest Nakatsukuni poprowadzi Cię na nowe krainy i ich sekrety. Jakie cechy według Ciebie powinien mieć taki eskplorator? [#otwarte]
6.  Gdyby ścigała was szajka gangsterów z myślą o waszej śmierci : [#partner]
(Uciekalibyście aż do skutku; uciekłbyś sam – Twój partner da sobie radę; Twój partner uciekłby sam, a ty zostałbyś, by zatrzymać gangsterów.; próbowalibyście walczyć; ukryłbyś partnera gdzieś po drodze, a sam uciekał dalej, by później wrócić po towarzysza; ukrylibyście się obydwoje)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://sntpbf.forumpolish.com
Milk

Milk

Liczba postów : 9
Data dołączenia : 10/01/2019

PisanieTemat: Re: Tutorial: Milk   Pon Sty 14, 2019 3:46 am

- Mi również! Jestem Vanilla i... Już siadam, tak. - Zajęła wyznaczone miejsce, bo kobieta nie lubiła widocznie tracić czasu. Co więcej zdawać by się mogło, że tożsamość gościa nieszczególnie ją zaciekawiła, ale Vanilla nie miała jej tego za złe. W końcu tyle osób przewija się przez to laboratorium, że pytanie o imię, które chwilę później wypadnie jej z głowy, było bezcelowe.
- No nie wiem. - zwróciła się do Yoshino. - Można ten test oblać? - zapytała na wszelki wypadek, bo może okazać się, że udzieli odpowiedzi, które ujawnią cechy skreślające ją dożywotnio z listy potencjalnych podróżników lub opiekunów Pokemonów.
Przeczytała pierwsze pytanie i... Okazało się być łatwiejsze, niż sądziła. Zakreśliła odpowiedź o najrzadszym owocu na świecie. Dlaczego? Z czystej ciekawości. Mogłaby spróbować czegoś, do czego nie ma dostępu większość ludzi. Była też pewna, że taki skarb byłby więcej wart, niż 1000 pokedolarów, jeśli chciałby go sprzedać.
Przy drugim pytaniu się zawahała, bo wszystko zależało od celu przedsiewzięcia. Zmuszona była wybrać w tym przypadku stosunek obojętny.
Trzecie było najłatwiejsze. Dokończyła czytać warianty tylko po to, by zawiedziona odkryć, że nie ma tam opcji z pobiciem napastnika. Oczywiście wybrała pomoc psiakowi i jeszcze postawiła przy tym wykrzyknik!
Czwarte pytanie utrzymywało podobny poziom trudności. Na szczęście Vanilla należała do tej grupy społecznej, która nie bała się zapytać o drogę i właśnie to by zrobiła, by dojsc do wybranego celu.
- Ile powinnam wymienić? - zapytała w sprawie pytania piątego, ale ostatecznie postanowiła się nie rozdrabniać. Wymienia najważniejsze według ogólnej opinii, nawet jeśli sama ich nie przejawiała - duży zapas chęci do odkrywania nowych rzeczy, ciekawość, otwartość na nowe kultury, odpowiedzialność, wytrwałość, rozwaga.
I zostało ostatnie pytanie, przy którym zmuszona była posiedzieć dłużej, niż minute. Zastanawiała się między pierwszą opcją, a ostatnią, ale szybko przypomniała sobie, że nigdy nie miała dobrych wyników w biegu na 100 metrów. Zatrzymała więcej długopis nad wariantem że schronieniem, ale ostecznie zaznaczyła próbę walki. Nie jest przecież tchórzem!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Xerxes
Admin
Xerxes

Liczba postów : 81
Data dołączenia : 02/04/2018
Wiek : 19
Skąd : Bydgoszcz

PisanieTemat: Re: Tutorial: Milk   Pon Sty 14, 2019 4:03 am

Profesor Furui podała Ci trzy Pokeballe z Pokemonami o naturze Odważnej (Brave). Były to następujące osobniki:
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://sntpbf.forumpolish.com
Milk

Milk

Liczba postów : 9
Data dołączenia : 10/01/2019

PisanieTemat: Re: Tutorial: Milk   Pon Sty 14, 2019 3:15 pm

- To najtrudniejszy test w moim życiu! - przyznała i oczywiście nie miała na myśli części pisemnej. Uznała, że wybór towarzysza na całe życie również jest elementem tego całego egzaminu. Inaczej to sobie wyobrażała - ustanie przed nią jeden stworek, który zachwyci ją od pierwszego spojrzenia i nie musiałaby podejmować żadnej decyzji. Tymczasem o ile typ walczący do niej nie przemawiał to wybór między świeczuszką, a wężem był ogromnym bólem.
- Mogę dwa? - zapytała niepewnie, chociaż domyślała się już odpowiedzi.

Jeśli był w tym laboratorium rekord w długości odbierania swojego startera, to Vanilla właśnie go pobiła, zabierając sobie tym samym cenne, bezmgliste minuty na zewnątrz.
- Dobra! Dobra, już wiem! - oznajmiła w końcu i wciąż nieszczególnie przekonana wybrała:
- Dratini.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Xerxes
Admin
Xerxes

Liczba postów : 81
Data dołączenia : 02/04/2018
Wiek : 19
Skąd : Bydgoszcz

PisanieTemat: Re: Tutorial: Milk   Pon Sty 14, 2019 9:23 pm

Pokemon radośnie uśmiechnął się do Ciebie i wskoczył Ci w ramiona. Tymczasem Yoshino obserwował bacznie Twoje poczynania. W końcu nastała chwila, że musieliście ruszyć dalej.
-Udajcie się do Lustrzanej Wieży i odnajdźcie Pakiet Eksploratora. Wówczas zostaniesz pełnoprawną Eksploratorką PokeInt Co.- powiedziała profesor Furuiu-Życzę powodzenia... Vanilla!- dorzuciła z uśmiechem. Tymczasem Ty i Yoshino wyszliście na zewnątrz, a mgła jakby utorowała wam drogę. Jednak zbierało jej się coraz więcej i więcej.
-Świetny wybór startera! Dratini to silne stworzenie. Na pewno pomoże Ci zajść daleko!- powiedział Yoshino i z uśmiechem ruszył razem z Tobą w kierunku lokacji.


Ostatnio zmieniony przez JCMT dnia Sro Sty 16, 2019 12:35 am, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora http://sntpbf.forumpolish.com
Milk

Milk

Liczba postów : 9
Data dołączenia : 10/01/2019

PisanieTemat: Re: Tutorial: Milk   Pon Sty 14, 2019 10:22 pm

Wspaniały wybór - trafił jej się niezywkle uroczy i wdzięczny stworek. Szkoda tylko było jej pozostałej dwójki, ale była pewna, że niedługo trafią (nieskromnie mówiąc) w równie dobre ręce.
- Ta jest, profesor Furui! - wyprostowała się w taki sposób, że brakowało do tego tylko zasalutowania. Nie kryła swojej ekscytacji tym, co zbliżało się do niej wielkimi krokami. Aż skręcało ją w środku, kiedy tylko pomyślała o tym jak wiele ciekawych rzeczy może odkryć w tym tajemniczym  regionie z bardzo trudną do zapamiętania nazwą.
- Bardzo, bardzo dziękuje. - Wyrzuciła z siebie i na pożegnanie odważyła się objąć, choć na krótką chwilę, kobietę stojącą przed nią. Miała nadzieję, że nie miała nic przeciwko, bo Vanilla nie mogła się przed tym powstrzymać. W końcu to profesor Furui stwarzała jej szansę na przeżycie bez wątpienia największej przygody życia i nawet podarowała jej za darmo najwspanialszego (bo tak właśnie już o nim myślała) Pokemona w caaaaałym świecie.
- Tak! - Przytaknęła swojemu holo-koledze. Drogę od wyjścia z laboratorium poświęciła na przyglądanie się swojemu nowemu podopiecznemu, którego wciąż miała w rękach. Nie ważyła się go puścić na ziemię. Jeszcze by jej uciekł, czy co...
- Jesteś cudowny, wiesz? - Zwróciła się do niego i właśnie w tym momencie przyszło jej do głowy bardzo istotne pytanie. - Jesteś dziewczynką, czy chłopcem? Jak to sprawdzić? - Zapytała, kierując przy drugim pytaniu wzrok na Yoshino. Powinien się na tym znać, prawda?
Okazało się też, że Vanillka miała małe problemy ze skupieniem się na wielu ekscytujących rzeczach na raz, więc pytania dotyczące jej nowego celu, również zadała z małym opóźnieniem. - Właściwie... Co jest w "Pakiecie Eksploratora"? - Wiedziała o takich podstawach jak Pokedex, ale nic innego nie przychodziło jej do głowy. - A ta wieża? Jest tak lustrzana, jak wskazuje jej nazwa? Wiesz... Nie cierpię takich domów śmiechu w wesołym miasteczku. - Aż się wzdrygnęła.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content
PisanieTemat: Re: Tutorial: Milk   

Powrót do góry Go down
 
Tutorial: Milk
Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: PokeInt Co. :: Program Symulacyjny-
Skocz do: