Share
Go down
Admin
Liczba postów : 71
Zobacz profil autorahttp://sntpbf.forumpolish.com

Tutorial: J-Zone

on Pon Kwi 02, 2018 8:52 pm
Witamy w zindywidualizowanym tutorialu PPER. Podczas tej symulacji zostaniesz zapoznany z najważniejszymi faktami dotyczącymi regionu Nakatsukuni oraz przetestowany w celu dopasowania wyposażenia oraz partnera do podróży po tym nieznanym i pełnym tajemnic regionie. Podczas symulacji zostanie Ci przyporządkowany holograficzny przewodnik, któremu możesz zadawać pytania. Celem tego tutorialu jest sprecyzowanie Twoich predyspozycji oraz dopasowanie do odpowiedniego typu partnera. Zacznijmy od rozmowy z Profesor Furui. Znajdujesz się obecnie u podnóża wzgórza, na którym mieszka. Udaj się na górę i porozmawiaj z nią, aby uzyskać kolejne wytyczne. Twoim holoprzewodnikiem będzie Pagumon.

Ostatnio zmieniony przez JCMT dnia Nie Kwi 08, 2018 1:16 am, w całości zmieniany 1 raz
Admin
Liczba postów : 18
Zobacz profil autora

Re: Tutorial: J-Zone

on Pon Kwi 02, 2018 9:00 pm
Ruszyłem dość nerwowym krokiem w kierunku miejsca zamieszkania Profesor Furui. Czy byłem zdenerwowany? Oj tak, zdecydowanie. Urodziłem się w tym regionie wśród tubylców. Przez całe dzieciństwo byłem szkolony przez nich do walki i zabijania potworów ze wschodu, jak to zwykli nazywać odkrywców moi rodacy. Moje życie potoczyło się jednak na tyle zabawnie, że teraz to ja dołączyłem do tych ludzi, których przez większość swojego życia uznawałem za swoich wrogów. Wciąż nie byłem pewny czy dam sobie radę dogadać się z tymi ludźmi, gdyż mimo iż ostatnie kilka lata spędziłem na nauce ich języka, technologii i obyczajów to nadal nie czułem się zbyt pewnie na tej płaszczyźnie.
Nim się zorientowałem stałem już przed drzwiami domu Pani Profesor. Zapukałem do mieszkania i czekałem na odpowiedź.
Admin

on Pon Kwi 02, 2018 9:16 pm
Drzwi otworzyły się automatycznie, gdyż były wyposażone w fotodetektory. Za drzwiami przy biurku siedziała młoda, piękna pani profesor, która tylko poprawiła swoje okulary i przesuwając palcami holograficzne ekrany, przeglądała dane. Pagumon skakał sobie tuż za Tobą, by w razie potrzeby pokierować Cię dalej. Pomieszczenie było niemalże puste. Stało tu tylko biurko, stół z krzesłami, kilka szafek, obok lodówka i za winklem widać było malutki pokoik, prawdopodobnie sypialny. Za oknem widać było tylko mgłę. Nie pozostało Ci nic innego jak porozmawiać z Profesor Furui.
Admin
Zobacz profil autora

on Pon Kwi 02, 2018 9:28 pm
Nie zdążyłem zapukać, a drzwi się same z siebie otworzyły. Myślałem, że dostanę przez to zawału. Co to za magia, zastanawiałem się. Szybko jednak zapomniałem o tym, gdyż zauważyłem osobę, z którą miałem się spotkać. Ruszyłem, tym razem już zdecydowanie spokojniejszym i pewnym siebie krokiem w jej stronę. Z jakiegoś powodu zawsze przy kobietach się uspokajałem i zyskiwałem na pewności siebie. Właśnie z tego powodu moja edukacja prowadzona przez Odkrywców była dla mnie tak ciężka ... nauczał mnie mężczyzna. Nie dość, że miałem kisiel w gaciach przez otaczającą mnie technologię (wcześniej to ja nawet domu nie widziałem, bo mieszkaliśmy w szałasach), to sam wykładowca był dość ekscentrycznym człowiekiem, z którym miałem problemy żeby się zrozumieć. Tym razem było jednak inaczej ... wiedziałem co powinienem zrobić.
- Witam. Jestem Bury Zenosław z klanu Żółtego Śni ... a zresztą to chyba nie ma znaczenia, bo raczej zna szanowna pani profesor jedynego tubylca, którego udało się wam hm... ucywilizować.
Admin

on Pon Kwi 02, 2018 9:41 pm
Profesor Furui podniosła wzrok i z uśmiechem odrzekła:
-Tak, tak! Właśnie na Ciebie czekałam. Bez zbędnych ceregieli, nazywam się Furui i przeprowadzę z Tobą krótką analizę i zapoznam Cię z tym, co cię czeka podczas symulacji-to odrzekłszy wyciągnęła na swoim ekranie kartę z pytaniami.
-A więc Zenosławie jesteś tubylcem? Nie odbierz tego jakby pytanie było spreparowane bezpośrednio dla Ciebie, zostało wygenerowane przez system losowo: Która z poniższych cech najbardziej opisuje Twój stosunek do nowego ustroju:
Gniew
Obojętność
Smutek
Radość

Pagumon hopsał sobie radośnie obok Ciebie i obserwował Twój wybór.
Admin
Zobacz profil autora

on Pon Kwi 02, 2018 9:49 pm
Profesor Furui rozpoczęła ze mną rozmowę od zapytania się mnie jak postrzegam nowy ustrój. Spośród wszystkich możliwych odpowiedzi moją uwagę zwróciła w rzeczywistości tylko jedna, a była to radość. Ciężko było wybrać cokolwiek innego, gdybym wybrał gniew bądź smutek, to moja obecność wśród odkrywców byłaby irracjonalna. Jakby nie spojrzeć dołączyłem do nich dla tego, iż uznałem że są oni potrzebni temu regionowi. Obojętność zaś nie była w moim stylu, mimo iż członkowie mojego klanu wyznawali wszechobecną obojętność na wszystko co nas otaczało, to ja byłem inny.
- Radość, zdecydowanie radość.
Admin

on Pon Kwi 02, 2018 9:54 pm
-Mhmm...Rozumiem. Pozwól, że zadam Ci jeszcze kilka pytań... Wyobraź sobie, że zbliża się sprawdzian z wiedzy o całym regionie. Która z poniższych reakcji opisuje Twój stosunek:

O nie! Na pewno nie zdam!
Odpuszczam sobie, mam lepsze rzeczy do roboty!
No to czas zakuwać. Otwieram książkę i lecę do rana!
Trochę się pouczę, a potem odpocznę!
CO?! Chyba sobie żartujesz!

Admin
Zobacz profil autora

on Pon Kwi 02, 2018 9:57 pm
Kolejne dość banalne pytanie. Zdecydowałem się na dołączenie do odkrywców, a robienie czegokolwiek bez przekonania i zaangażowania byłoby zaprzeczeniem samemu sobie.
- Uczę się, odpowiedź numer trzy.
Admin

on Pon Kwi 02, 2018 10:00 pm
-Wyobraź sobie, że jesteś Pokemonem, który dopiero co wykluł się z jajka. Która z tych czynności opisuje pierwszą, jaką byś wykonał zaraz po narodzinach:

Spróbowałbym różnych umiejętności, by zobaczyć na co mnie stać.
Zacząłbym walkę z kolegą z jajka obok.
Uciekłbym zwiedzać świat.
Siedziałbym i patrzył się na inne pokemony.
Poszedłbym spać.

Ostatnio zmieniony przez JCMT dnia Wto Cze 26, 2018 2:12 am, w całości zmieniany 1 raz
Admin
Zobacz profil autora

on Pon Kwi 02, 2018 10:02 pm
Podstawą jest zawsze poznanie własnych ograniczeń, żeby się nie porywać z motyką na słońce.
- Myślę że pierwsza odpowiedź.
Admin

on Pon Kwi 02, 2018 10:06 pm
-Wyobraź sobie, że kolega z ławki obok bije swojego brata, czego jesteś świadkiem. Twoją reakcją byłoby:

Odepchnięcie kolegi od brata.
Zwrócenie uwagi koledze.
Reakcja bierna.
Dołączenie się do wspólnej bijatyki - brat na pewno zasłużył!
Bojaźń przed zaangażowaniem.
Admin
Zobacz profil autora

on Pon Kwi 02, 2018 10:09 pm
Nareszcie pojawiło się jakieś sensowne pytanie. Szczerze powiedziawszy miałem problem przy nim. Znając siebie starałbym się dociec kto jest winowajcą, jednak takiej odpowiedzi nie było. Wiedziałem jednak jedno ... człowiek nie jest od tego żeby być sędzią, i nikt nie zasłużył sobie na coś takiego.
- Odpowiedź numer jeden.
Admin

on Pon Kwi 02, 2018 10:13 pm
-Dobrze. Ostatnie pytanie, tym razem swoimi słowami. Jak postrzegasz siebie jako eksploratora a zarazem osobę reprezentującą organizację rozwojową? Jakimi ideałami byś się kierował i jakie priorytety stawiał w nadchodzących zadaniach?- spytała zaciekawiona profesor Furui.
Admin
Zobacz profil autora

on Pon Kwi 02, 2018 10:28 pm
- Jak dobrze pani wie, ten region jest bardzo pięknym i bogatym w różne surowce miejscem, jednak skrywa też wiele niebezpieczeństw. Ja, jako osoba, która urodziła i wychowała się w tym regionie, pośród jego rodowitych mieszkańców, mam duże doświadczenie. Wiem kiedy i gdzie można się udać, jestem pewny siebie i odważny, jednak przy tym nie arogancki, co za tym idzie, ostrożny. Dzięki wam zrozumiałem co jest tak naprawdę ważne w życiu, jestem świadkiem tego jak bardzo polepszacie standard życia swoich mieszkańców i tego jak bardzo o nich dbacie. Chciałbym aby dostrzegli to także inni tubylcy, chciałbym im pomóc, przerwać barierę nienawiści i nieufności jaką się otoczyli. Zrozumiałem, że możemy sobie nawzajem pomóc w osiągnięciu swoich celów. Krótko mówiąc, chcę podejść do tego wszystkiego w sposób pokojowy i dyplomatyczny, tak jak mnie tego nauczyliście, a także wykorzystując swoje doświadczenie przy obyciu się z innymi tubylcami. Nie oznacza to jednak, że jestem kompletnie przeciwny zachowaniom ofensywnym. Zdaję sobie sprawę z tego, iż w niektórych sytuacjach nie uda nam się uniknąć przemocy, jest to wręcz niemożliwe, a ja, jako osoba, która przeszła rygorystyczny trening fizyczny w swoim klanie jestem w stanie wziąć to zadanie na swoje barki. A poza tym jestem głodny wiedzy, chcę poznać świat, a nie znam nawet w pełni własnego regionu, to zawstydzające.
Admin

on Pon Kwi 02, 2018 10:38 pm
-Dziękuję za tę wypowiedź. Udało mi się dopasować już naturę Twojego towarzysza. Kwestią formalności jest tylko małe zacieśnienie grona. Odpowiedz proszę na pytanie co do Twojego towarzysza: Gdyby ścigała was szajka gangsterów z myślą o waszej śmierci:

Uciekalibyście aż do skutku.
Uciekłbyś sam - Twój partner da sobie radę.
Twój partner uciekłby sam, a ty zostałbyś, by zatrzymać gangsterów.
Próbowalibyście walczyć.
Ukryłbyś partnera gdzieś po drodze, a sam uciekał dalej, by później wrócić po towarzysza.
Ukrylibyście się obydwoje.
Admin
Zobacz profil autora

on Pon Kwi 02, 2018 10:42 pm
Odpowiadam bez wahania.
- Razem byśmy walczyli.
Admin

on Pon Kwi 02, 2018 10:50 pm
-Świetnie! To bardzo dobrze o Tobie świadczy. Daj mi momencik, przyniosę Ci trzech podopiecznych, którzy nadają się na Twojego partnera.- to powiedziawszy podeszła do pokoju za winklem i dzięki maszynie transportującej przesłała trzy pokemony w pokeballach i ustawiła je na stoliku.

-Wybierz swojego partnera-odrzekła z uśmiechem pokazując na trzy twardo wyglądające stworki. Wszystkie dumnie stały na stoliku oczekując na Twój wybór.
Admin
Zobacz profil autora

on Pon Kwi 02, 2018 11:04 pm
Spojrzałem na pokemony i od razu wiedziałem który z nich będzie do mnie pasować.
- Wybieram Venipede'a.
Admin

on Pon Kwi 02, 2018 11:09 pm
Venipede podpełznął do Ciebie i wydał okrzyk bojowy jako znak szacunku.
-Bardzo dobry wybór. Twój partner obdarzony naturą Śmiałą(Bold) jest od dziś twoim pokemonem. Czas więc na drugi etap tutorialu. Udaj się z Pagumonem w stronę waszej pierwszej Lokacji i nabierzcie doświadczenia zanim wyruszycie na wyprawę. Powodzenia!-odrzekła profesor Furui i zasiadła przy biurku. Pagumon ochoczo wskazał uszkiem kierunek, w którym powinniście pójść.
Admin
Zobacz profil autora

on Wto Lip 10, 2018 7:16 pm
Venipede bardzo zaimponował mi formą swojego przywitania. Odgłos jaki wydał z siebie był dziwnie znajomy, jednak nie mogłem przypomnieć sobie skąd ja go znam. Uznałem to za mało istotne, i dotknąłem jego głowy w geście przyjaźni.
- Veni, mam nadzieję że przeżyjemy ze sobą wiele wspaniałych chwil. Pani profesor, bardzo Pani dziękuję. Muszę przyznać, że jestem bardzo szczęśliwy że mogłem panią poznać i mam nadzieję, że będziemy mieli jeszcze okazję się kiedyś spotkać. Do widzenia.
Wyszedłem z budynku.
- To co Pagumon, prowadź mój drogi przewodniku.
Admin

on Wto Lip 10, 2018 7:44 pm
Pagumon skinął delikatnie uszkiem i ruszyliście w dół wzgórza. Po kilku niecodziennych perypetiach w postaci "potknięcia się" i upadku ze wzgórza, w końcu znaleźliście się na dole. Lokacja, która przed wami się rozciągała nosiła nazwę Obóz Tuhr-Pakh. Tako rzecze tabliczka, na którą "wpadłeś". Gdy Pagumon w końcu przestał się śmiać i co ważniejsze - prankować Cię - udaliście się w końcu do dwóch wysokich totemów, będących rodzajem bramy do lokacji. Tuż za nimi rozciągała się mała wioska, która była podejrzanie cicha. Na jej końcu znajdowała się relikwia, która otoczona była czterema kamiennymi posągami. Tymczasem po bokach widniały indiańskie tipi, lecz wydawały się puste. Cały obóz jednak wydawał się być w nienaruszonym stanie. Pagumon w końcu odezwał się: -Twoim zadaniem jest odnaleźć skrzynkę z brązu. Znajdziesz w niej Pakiet Eksploratora.
Admin
Zobacz profil autora

on Wto Lip 10, 2018 11:28 pm
Rozejrzałem się po obozie, czułem się prawie ja kw domu. Prawie, ponieważ ten obóz był w o wiele lepszym stanie niż te należące do mojego klanu, czy też plemienia.
- Veni, posłuchaj, sprawdż dokładnie teren pomiędzy i wokół posągów, ja w tym czasie sprawdzę wnętrze tipi. Liczę na ciebie przyjacielu.
Admin

on Wto Lip 10, 2018 11:34 pm
Venipede posłusznie niczym żołnierz ruszył w stronę posągu podczas gdy ty spoglądałeś do pustych i wyglądających tak samo tipi. Wewnątrz znajdowały się dogaszone ogniska kilka starych zawiniątek pełniących funkcję materacy, a także małe drewniane miseczki. Uwagę Twoją przykuł jednak największy tipi w całym obozie. Był on ciut bardziej doposażony. Oprócz tego, co w pozostałych namiotach, znaleźć można tu było wielki stojak na broń, na którym ostała się jedna jedyna włócznia (ozdobna jak na broń), kilka pióropuszy i jedno wielkie kanoe. Pagumon latał za Tobą z zaciekawieniem i oglądał każdy Twój ruch. Tymczasem mgła zaczęła otaczać również obóz.
Admin
Zobacz profil autora

on Wto Lip 10, 2018 11:46 pm
Udało nam się już większość obozu zbadać. Z ciekawszych miejsc zostało jeszcze największe tipi znajdujące się na tym terenie. Zwróciłem też uwagę na rozprzestrzeniającą się po okolicy mgłę, która zaczynała już powolutku oblekać obóz. Zawołałem Venipede'a.
- Veni, widzisz tę włócznię? Tak, to dobrze. Leć zwróć uwagę przy tych posągach czy gdzieś w nich znajduje się miejsce na wbicie tej włóczni.
W tym czasie ja wziąłem się za sprawdzenie największego tipi, a w szczególności kanoe.
Admin

on Sro Lip 11, 2018 12:38 am
Venipede poleciał do posągów, lecz wrócił zasmucony, gdyż niczego poza posągami nie był w stanie znaleźć. Włócznia miała charakterystyczny grawerunek w kształcie słońca. Kanoe tymczasem okazało się kryć kompas oraz zepsuty zegarek. Wydawało się, że te trzy przedmioty są jednak jakoś powiązane. Największe tipi nie kryło już żadnych tajemnic, pozostało rozwiązać zagadkę, zbadać tropy i uważać na to, co może kryć się w coraz gęstszej mgle.
Sponsored content

Powrót do góry